Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petice na podporu rekontrukce Buštěhradského zámku. Pomozte !!!

30. 6. 2012

My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme Středočeský kraj, aby jako majitel většinové části buštěhradského zámku započal a dokončil jeho rekonstrukci. Tato petice je podporována zastupitelstvem a vedením města Buštěhradu.

         Buštěhradský zámek je nejvýraznější dominanta ve městě i okolí. Stavba vznikala v letech 1699 – 1705 v barokním slohu. U jejího zrodu stála osobnost Anny Marie Františky, velkovévodkyně Toskánské, později přešel do rukou vládnoucího habsburského rodu. Prošel několika přestavbami, v polovině 18. století se na úpravách zámku podílel například významný barokní stavitel K. I. Dientzenhoffer. Zámek ve své historii mnohokrát hostil významné osobnosti, jako např. francouzského krále Karla X., věhlasného geologa J. Barrande, či spisovatele F. René vicomta de Chateaubriand. Ještě do 80. let 20. století měl zámek svou náplň a byl udržován...

Převzato: www.petice24.cz


pict0037.jpg

Asi nemá smysl se o tom více rozepisovat. Prostě jde o to, že Buštěhradský zámek má prostě smůlu, jelikož nutná rekontrukce byly na spadnutí a bohužel shodou okolností se pozastavila (kauza Rath, to ví asi i děti ve školkách). To na jeho stavu ale nic nemění, je havarijní a jakékoliv další odklady jeho nutnou rekontrukci jen dále prodraží.... , jediná správná cesta je případná rychlá revize financovní (česká klasika, co znalec to diametrálně rozdílný názor a odhad ... a nikomu to nevadí, všichni vesele odhadují dále...) ... a hlavně to dostavět.

Tomu může napomoci Váš hlas v petici.

Petice ZDE